Rezervasyon İptalleri

Tüm ürünlerde asım gününe 2 hafta kalana kadar kesinleşmeyen opsiyonlu rezervasyonlar otomatik olarak garanti kapsamından çıkarılır.

Devamı ( +- )

Reklam Görsellerinin Denetlenmesi

Denetim için reklam materyalinin baskıya girmeden 48 saat önce JPEG olarak satış sonrası destek departmanımıza gönderilmesini önemle rica ederiz (Kurumumuz RÖK kurallarına uymayı taahhüt etmiştir).

Devamı ( +- )

Baskı Özellikleri

1-) 1 network  (durak + raket) kullanımında, en fazla 2 farklı kampanya görseli yayınlanabilir. Aynı network içinde, 2 farklı kampanya görselinin üzerindeki kullanımlarda, %30 fiyat farkı faturaya yansıtılacaktır.

CLP afişlerinin baskısında kullanılacak olan kağıtların aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekmektedir:

CLP afişlerinin 150 gr/m2 ağırlığında ve CLP için özel olarak üretilen mat kuşe kağıda basılması gerekmektedir. (Bu özelliklere sahip kağıdın kullanılmaması durumunda afişler kolayca kırışmakta ve yırtılmaktadır.)Yukarıda özelliklerini belirttiğimiz kâğıtların dışında kâğıt ve baskı biçimi kullanılmasından doğabilecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul edilmez.

2-) Billboard afişlerinin 115 gr/m2 ağırlığında mat kuşe, su bazlı ve blueback özelliğine sahip; Billboard posterleri için özel olarak üretilen kağıda basılması ve baskı aşamasında yine Açıkhava reklamcılığı için özel olarak üretilen matbaa boyaları kullanılarak 4 parça veya tek parça basılması gerekmektedir. (Bu özelliklere sahip kağıda baskı yapılmaması durumunda afişler yapıştırma işlemi sırasında kolayca kırışmakta ve yırtılmaktadır. Yapıştırma işlemi sırasında daha yoğun yapıştırıcı kullanılması gerektiğinden bu durum afişlerde deformasyona sebep olmakta ve reklam ünitesine zarar vermektedir.)

3-) Megalight ve megaboard afişlerinin baskısında kullanılacak materyalin ve teknik özelliklerin Satış Sonrası Destek Departmanımızdan yazılı olarak istenmesi zorunludur. (Yazılı olarak ölçü ve özellik bilgisi alınmadan yapılacak baskılardan dolayı sorumluluk kabul edilmez.)

Yukarıda özelliklerini belirttiğimiz kağıt türlerinin dışında ve baskı biçimi (ölçü) kullanılmasından doğabilecek zararlardan, matbaa hatalarından ve zamanında teslim edilmeyen afişlerden doğan zararlardan dolayı şirketimiz sorumlu değildir.

4-) Led Pano içerik ve görsel hazırlama bilgileri; ekran kullanılabilir çözünürlüğü 512 (dikey) x 640 (yatay) pikseldir. En yüksek verim için hazırlanacak görsellerin bu formata uygun olması gerekmektedir.Görsel içerisindeki yazıların ekranda verimli görüntülenmesi için en az 16 pixel yüksekliğinde ve bold olarak kullanımı önerilir. (16 pixel yüksekliğinde yazının ekranda görüntüleyeceği yükseklik karşılığı 96 mm’dir.) görüntü kalitesinin arttırılması, enerji tüketiminin düşürülmesi, ürün ömrünün artması ve izleyenlerin dikkatini daha fazla çekmesi amacı ile, görselleri hazırlarken beyaz zemin yerine siyah veya renkli zemin tercih edilmesi, yazıların ana renkler yerine (led ekranlarda ana renkler kırmızı / mavi / yeşil) ara renkler veya beyaz renk (tüm ledler yandığında yazılar daha dolgun görünecektir) ile hazırlanması önerilir.

Devamı ( +- )

Baskı Adetleri

1-) Asımı yapılacak posterler il bazında baskı adetlerinin

  • CLP için her görselden fazlası
  • Billboard için her görselden fazlası


2-) Megalight kampanyalarında afişlerde yaşanabilecek herhangi bir sorundan dolayı ,Afişin Kullanılamaz hale gelmesi durumunda, müşteri/ajans yeni afiş bastırıp göndermekle yükümlüdür.

3-) CLP’lerde asım adedi ve yerlerinde +/- %5 oynama olabilir.

Devamı ( +- )

Poster Teslim Günü

1-) Posterlerin teslim günü;

  • CLP için Pazartesi saat 18.00’e kadar
  • BB için Cuma saat 18.00’e kadar
  • ADML ve SML’larda bir önceki ayın son gününden en az 3 gün öncesidir.


2-) Zamanında teslim edilmeyen posterler için;

  • CLP afiş başına 20 TL; BB afiş başına 25 TL; ML 100 TL; ADML ise yüzey başına 175 TL operasyon gideri fatura edilir.

3-) Yıllık MB ve ML kiralamalarında MB için 2, ML için ise 6 kez yapılan görsel değişim ekstra ücrete tabi tutulmayacak olup söz konusu değişiklik sayısı aşıldığında; ML’lar için yukarıda bahsedilen fiyatlar geçerli olup MB’lar ise 250 TL’den aşağı olmamak şartıyla konum ve ebadına göre fiyatlandırılarak fatura edilecektir.

Devamı ( +- )

Asım Günleri ve Örnek Fotoğraflar

Aksi belirtilmediği takdirde, ürünlerin asım zamanları aşağıdaki gibidir.
CLP: Çarşamba 10:00-24:00
BB: Pazar 20:00 – Pazartesi 24:00 arası(YAZ DÖNEMİ)
       Pazar 08:00 – Pazartesi 24:00 arası(KIŞ DÖNEMİ)
ADML /SML/MGB: Ayın son günü 18:00-Ayın ilk günü 24:00 arası

Afiş asım tarihi hafta sonu dışındaki resmi tatil günlerine rastlarsa afiş asımı resmi tatili takip eden ilk iş günü yapılır.

KAMPANYA FOTOĞRAFLARININ AJANS VE MÜŞTERİLERLE PAYLAŞILMASI;
1-) Örnek fotoğraflar : Asımdan sonraki 3 iş günü içerisinde paylaşılacaktır.
2-) Kampanya Fotoğrafları : Asım tarihlerinden sonraki hafta içinde paylaşılacaktır.

Devamı ( +- )

Ödeme Koşulları

1-) Zamanında ödenmeyen faturalara aylık vade farkı uygulanır ve bu uygulama 3 ayla sınırlıdır.

2-) Kampanya iptali ve tarih değişikliği ancak teşhir tarihinden 7 gün öncesine kadar yapılabilir, bu süre geçtikten sonra yapılan iptaller kabul edilemez ve minimum kampanya bedelinin %30 tutarı müşteri-ajansa fatura edilir..
 

Devamı ( +- )

Ürün İsim Kısaltmaları

ADML: Afiş Değiştiricili Megalight
MGB: Megaboard
BB: Billboard
ML: Sabit Megalight
CLP: City Lights Poster
LED

Devamı ( +- )